NASZA FILOZOFIA

Życie ciągle wymaga od nas trudnych wyborów, nieustannych kompromisów. Chcieliśmy, żebyście nie musieli dokonywać ich u nas. Co znajdziecie w naszych kosmetykach?

Prawie każdy składnik, który znajdziecie w naszych produktach jest „aktywny”, pełen niezbędnych witamin, minerałów i cennych składników botanicznych. W naszych produktach nie ma podziału na „nośnik” i część „aktywną”; aktywnie działa cała receptura. Dostajecie czystą, wysoce skoncentrowaną i działającą kompozycję, która odżywia i dopieszcza Waszą skórę.

Mamy hojną rękę i unikalne bio-aktywne oleje czy ekstrakty często otwierają u nas listę składników. Kosmetyki wzbogacamy również o ziołowe i owocowe wyciągi, których moc bywa zaskakująca oraz organiczne ekstrakty CO2, otrzymywane w sposób ekologiczny, bez wysokich temperatur i substancji chemicznych. Nie stronimy też od najnowszych osiągnięć biotechnologii.

Naszą ideą jest tworzenie kosmetyków zdrowych i skutecznych, ale jesteśmy przekonani, że tak samo ważna jest przyjemność ich używania.

Chcemy, żebyście je polubili, cieszyli się ich zapachem i pielęgnującym działaniem, czystą, nawilżoną i zdrową skórą. Chcemy, żebyście na moment odrzucili obowiązki, stres i codzienną rutynę i znaleźli czas, aby z miłością zadbać o własne ciało, o siebie.

Dlatego tworzymy dla Was kosmetyki pachnące świeżymi kwiatami, ziołami i owocami, delikatne scruby, nawilżające, puszyste masła i aksamitne olejki - kosmetyki, które uwodzą wszystkie zmysły.

 

Jak tworzymy kosmetyki, jak pracujemy?

Nie jesteśmy zwolennikami tezy, że „im krótszy skład, tym lepszy” - monokultura to nie jest dobre rozwiązanie ;), potrzebujemy różnorodności także w diecie dla skóry.

Nie staramy się też epatować bardzo długimi składami, które często mają przekonać konsumenta, że kosmetyk jest „profesjonalny, więc na pewno skuteczny”. Nie znajdziecie u nas listy kilkudziesięciu ekstraktów dodawanych w mikronowych ilościach, głównie dla ładnego składu INCI. 

Bliskie jest nam raczej podejście zielarskie: rozsądnych w proporcjach kompozycji składników botanicznych, które działają synergicznie.

Bardzo dbamy o to, by nie zaśmiecać receptury składnikami niepotrzebnymi, które dodawane są jako wypełniacz, wyłącznie dla właściwości sensorycznych, albo dla przedłużenia ponad miarę trwałości kosmetyku. Rozumiemy taką politykę, ale chcemy robić inaczej ;-)

Specjalnie wyszukujemy rzadkie, trudno dostępne składniki naturalne, często egzotyczne - mała pasja podróżowania zamknięta w szklanym słoiczku i nasze okno na daleki świat.

Z uporem testujemy i porównujemy surowce tak długo, aż znajdziemy te najlepsze, najczystsze, najświeższe. Niektóre z nich możecie kupić w naszym sklepie, jesteśmy pewni, że docenicie ich niezwykłą jakość. To w dużej mierze znak rozpoznawczy From a Friend. Jak również to, że nigdzie nie znajdziecie słowa „parfum” czy „fragrance”, ani syntetycznych konserwantów, nawet tych akceptowanych przez Ecocert.

Pilnujemy, aby surowce, których używamy do produkcji były pozyskiwane w sposób zrównoważony i nie eksploatujący środowiska naturalnego - większość pochodzi z kontrolowanych upraw organicznych i posiada odpowiednie certyfikaty.

Dbając o ekologię i wrażliwe składniki naszych kosmetyków, zamknęliśmy je w starannie dobranych opakowaniach: grubym ochronnym szkle i bezpiecznym plastiku HDPE i PP, który możecie powtórnie używać i który nadaje się do recyclingu. Aby nie mnożyć opakowań kosmetyków, zrezygnowaliśmy też z dodatkowych pudełek, a Wasze przesyłki pakujemy w szare kartony i papier, obklejone papierową folią. 

 

W naszą pracę wkładamy mnóstwo serca i uwagi, troszczymy się o szczegóły. I uwielbiamy to!

Bo takie właśnie powinny być prezenty od przyjaciela: FAJNE ;) PRAWDZIWE.

Dające radość i przyjemność. I dużo dobrej energii, WSZYSTKIM.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl